SEO CLASSIC קידום אתרים מקצועי ושיווק ברשתות חברתיות
אופטימיזציית אתר1 קידום אתרים ממומן PPC2 SEO קידום אורגני3 קידום ברשתות החברתיות4 ליווי בהקמת אתר חדש5
image carousel by WOWSlider.com v7.2

לינקדאין למה הוא חשוב

בעשור האחרון הרבה דברים התרחשו באינטרנט – גוגל שינתה גרסאות דפדפנים, מעצמות כמו "יאהוו" קמו ונפלו, תשתיות השתדרגו והטכנולוגיה צעדה קדימה בצעדי ענק. עם זאת, את השינוי המשמעותי ביותר אפשר לייחס ללא עוררין ל רשתות חברתיות למיניהן, וההשפעה שלהן על חיי המשתמשים. למרות שהרשת החברתית המוכרת ביותר היא כמובן "פייסבוק", קדמו לה רשתות קטנות ופחות מוכרות כמו "החבר'ה". גם כיום קיימות רשתות חברתיות נוספות המנסות לקנות את לב קהל המשתמשים כמו למשל הטוויטר, אינסטגרם ואחרות. אם כן, לינקדאין – למה הוא חשוב? התשובה קשורה לעובדה שלינקדאין יוצאת דופן במובן שהיא לא מציעה שירות הקשור לחיי הפנאי של המשתמשים השונים, אלא מכוונת לייצר ערך מוסף לאנשי מקצוע ברשת האינטרנט.


לינקדאין - למה הוא חשוב עבור אנשי מקצוע שמחפשים עבודה?

כמו בכל רשת אחרת, גם בלינקדאין יש פונקציות שלא כולם מכירים והשימוש בהן מחייב היכרות קצת יותר מעמיקה עם הפלטפורמה. פונקציות כאלו מאפשרות לא רק לבנות פרופיל לאנשי מקצוע המבקשים לייצג את עצמם בעזרת הלינקדאין, אלא גם להגדיר את עצמם בתור מחפשי עבודה. על מנת לעשות זאת יש להיכנס לאחד מתפריטי המשנה בפלטפורמה ולמלא טופס מקוון קצר. השירות המתואר כרוך בתשלום דמי מנוי חודשיים, אך מאפשר להשתמש בפונקציות שימושיות נוספות: לשלוח "מכתב מקדים" או "הזמנה" למעסיקים פוטנציאליים, להשתמש בטיפים שלניקדאין מפרסמת בכל הנוגע לחיפוש עבודה ועוד.


לינקדאין – למה הוא חשוב עבור עובדים טריים בשוק?

אפשר להגיד שתחומים מקצועיים רבים בארץ בנויים על שלושה דברים – קשרים, קשרים וקשרים. הדבר נכון במיוחד לגבי אנשי שיווק או פרסום, אך תקף גם לגבי אנשי מקצוע השייכים לנישה צרה מסויימת - אם לא יפרסמו את עצמם, המעסיקים הפוטנציאליים לא ידעו שהם קיימים. חיפוש עובדים לעסקים הפועלים בנישות ספציפיות נעשה פעמים רבות "מפה לאוזן", היות ואין טעם לפרסם מודעת דרושים שמעטי מעט עונים עליה. לכן, עובדים טריים בתחומים אזוטריים אלו יכולים לנצל היטב את האפשרויות הגלומות בלינקדאין, על ידי הגדלת חוג מכריהם המקצועיים וחשיפת תחומי ההתמחות המיוחדים שלהם למעסיקים פוטנציאליים מעוניינים.


לינקדאין – למה הוא חשוב למי שמקפיד להתעדכן בנוגע לאופק המקצועי שלו?

נוסף על החשיפה המקצועית העצמית, לינקדאין כולל כמה וכמה פונקציות המאפשרות לבעלי מקצוע שונים להישאר עם "יד על הדופק". כך למשל, הוא מעדכן את המשתמש לגבי שינויים המתרחשים בפרופילים של האנשים הנמצאים ברשימת הקישורים שלו. עדכונים אלו כוללים: מי החליף עבודה? מי משלים השכלה? מי החליף תפקיד באותו מקום העבודה, ועוד. מידע שכזה יכול להיות בעל ערך רב על מנת להבין את הלכי הרוח המתרחשים בשוק העבודה, להתעדכן לגבי משרות פוטנציאליות פתוחות וכו'.

פונקציה נוספת שלינקדאין מציע היא בדיקה של כמות האנשים שקראו את הפרופיל של המשתמש המסויים, מתי עשו זאת ולא פחות חשוב – מה הייתה קטגוריית החיפוש שהובילה את המשתמש לפרופיל הספציפי אותו קרא. כלומר, פונקציה זו מאפשרת למשתמש ברשת הלינקדאין לראות מה היא קטגוריית החיפוש שמעלה את השם שלו לעיתים הקרובות ביותר ועל ידי כך להבין מה הן התכונות הנדרשות ביותר בפרופיל שלו בכל פרק זמן.

לינקדאין, אם כך, היא כלי חשוב בידיהם של שני הצדדים – אלו המחפשים עובד חדש לחברה יכולים להשתמש באפשרויות החיפוש הנוחות של הפלטפורמה על מנת לצמצם את קהל המועמדים הפוטנציאליים בהתאם לתכונות המופיעות בפרופיל שלהם; ואילו מי שמחפש עבודה מגדיל את סיכויי ההצלחה שלו על ידי חשיפה מרבית של כישוריו המקצועיים, כפי שהם מופיעים בפרופיל המשתמש.


אהבתם את המאמר ? עזר לכם ? תפרגנו לנו