SEO CLASSIC קידום אתרים מקצועי ושיווק ברשתות חברתיות
אופטימיזציית אתר1 קידום אתרים ממומן PPC2 SEO קידום אורגני3 קידום ברשתות החברתיות4 ליווי בהקמת אתר חדש5
image carousel by WOWSlider.com v7.2

השפעתו של שרת ישראלי או שרת הנמצא בחו"ל על קידום אתרים

בכל פרויקט קידום אתרים קיימים כמה אלמנטים הנראים מזעריים בעינינו, אך אינם מזעריים או זוטרים כלל וכלל בעיניי מנועי החיפוש והאלגוריתם שלהם, הקובע את שיטת דירוג האתרים בתוצאות החיפוש. אנו חייבים להקפיד ולתת את הדעת גם על הדברים הקטנים ביותר, כגון שרת אחסון האתר, שם הדומיין, אופי עיצוב האתר ועוד אלמנטים נוספים.

כשאנו מקימים אתר ובוחנים אפשרות לקדם אותו אנו חייבים לדאוג לכמה וכמה תנאים בסיסיים המהווים את הבסיס לכל פרויקט קידום אתרים. במאמר הבא נשפוך מעט אור על סוגיית שרת האחסון של האתר. מאיפה הכי כדאי ומומלץ לקנות או להשכיר שרת, לצד פרמטרים נוספים אשר יעזרו בבניית תשתית ובסיס טוב יותר לקידום האתר, בדרך למקום הראשון בתוצאות החיפוש.


התפתחות האלגוריתם

כדי להבין ממה נובע השוני, מה ההבדל הנוצר בין השרתים ועוד אלמנטים רבים המשפיעים על קידום אתרים, אנו צריכים תחילה להבין כי האלגוריתמים של מנועי החיפוש עברו שינוי בתקופה האחרונה. קידום אתרים, כפי שהיה נהוג בעבר, נחשב כיום לפסול, ומנועי החיפוש מחפשים לדרג אתרים על פי חווית הגלישה בהם, על פי המידע אותו הם מציעים ללקוח, ובין השאר, גם בזמני טעינת עמוד נמוכים במיוחד. האלגוריתמים למדו כיצד לקרוא את הנתונים הללו ולתרגם אותם לידיי דירוג האתר.


המרחק הפיזי

ישנו מרחק פיזי גדול במיוחד בין ישראל ובין השרתים החזקים של אירופה, ארה"ב והמזרח הרחוק. המרחק הפיזי מביא לזמני טעינת עמוד נמוכים במעט מהשרתים הישראליים, ומכאן, בכל הקשור למטרה של קידום אתרים ישנה העדפה לשימוש בשרתים ישראליים על פני השרתים הבין לאומיים האחרים.


השפעת השרת על תוצאות החיפוש

השרת עליו מאוחסנים עמודי וקבצי האתר משפיע על פרויקט קידום אתרים כך: לדוגמא, אתר הנבנה על ידי אתרי בניית אתרים פשוטים ומאוחסן על השרתים שלהם, מזוהה על ידי מנוע החיפוש כאתר המדורג באופן נמוך יותר, לעומת אתר מקביל אשר נמצא על שרת פרטי ונבנה באופן עצמאי. השוני נובע בעיקר בגלל השייכות לאותו אתר בית, ממנו נבנה האתר, לעיתים קרובות, אף באמצעות מערכת פשוטה ושבלונית. אלמנט נוסף המשפיע הינו יחס התעבורה של גולשים ומהירות השרת.
שרת עליו מאוכסנים כמות אתרים גבוה במיוחד, אינו מצליח להיטען ולהציע חווית גלישה כמו אתר המאוחסן על שרת פרטי וחזק. לכן, נעדיף לאחסן את קבצי ועמודי האתר על שרת פרטי, הנמצא בבעלותנו, בעל יכולת תעבורה גבוה, שטח אחסון רחב ויכולת להחזיק כמות גולשים ומידע עצומים.


מחיר זול או קידום אתרים?

השרתים בחו"ל, היות והם רבים מהשרתים בישראל והתחרות בינם גדולה במיוחד, נמכרים במחירים זולים ממחירי השרתים המקומיים המציעים את אותו שירות בדיוק. כפי שהזכרנו קידום אתרים המאוחסנים על שרתים מקומיים הינו עדיף בהרבה אך האם זה משתלם מבחינה כלכלית? לדעת רבים ההבדל הכלכלי מזערי ביחס להכנסות המגיעות כתוצאה של קידום אתרים, גם אם מדובר בתוספת מזערית במיוחד. זהו יכול להיות הבדל בין אתר שאינו מוכר הרבה, לאתר המצליח למכור המון.


השרתים המקומיים

על פי דעתם של מומחים רבים השרתים המקומיים עדיפים פי כמה וכמה. השירות המקומי והקרוב במקרה של תקלה, הידע הטכנולוגי הנרחב בישראל הנמצא בין המדינות המובילות בתחום האינטרנט והקדמה הטכנולוגית, ההעדפה של מנועי החיפוש בכל הקשור לתחום קידום אתרים ועוד אלמנטים רבים, מביאים להעדפת השרתים הישראליים על פני שרתים בין לאומיים.

"כללי" קידום אתרים נחלו תהפוכות בשנים האחרונות ואפילו בחודשים האחרונים עם עדכון פנדה האחרון שהביא לשינוי דפוסי ההתנהגות של מקדמי אתרים רבים. הדרישה אחר חווית הגולשים באתר מחייבת אותנו לפעול בצורה שונה, חכמה יותר ויעילה יותר בשדרוג האתר על כל מרכיביו, החל משרת האחסון ועד עיצוב עמוד הבית, בכדי להביא לגולש הנאה מירבית.אהבתם את המאמר ? עזר לכם ? תפרגנו לנו